Марек Юнион-Ивони загуби с тайбрек във Варна

13.12.2019

Марек Юнион-Ивкони загуби гостуването си на Черно море БАСК с 2:3 (25:23, 22:25, 14:25, 25:22, 15:12) в среща от 10-ия кръг на волейболната Суперлига. Двубоят се игра в зала „Христо Борисов“ във Варна.

Домакините измъкнаха трудно първия гейм с 25:23, за да поведат с 1-0. Марек стори същото във втората част и изравни за 1-1, а третият гейм премина под диктовката на дупничани за 1-2. Марек Юнион-Ивкони имаше възможност да затвори мача в своя полза, след като поведе с 4 точки в началото на 4-ата част. Черно море обаче успя да обърне резултата в своя полза, вкарвайки мача в тайбрек. Петият гейм вървеше точка за точка до 7:7. След това „моряците“ взеха преднина от 2 точки, а при първата си възможност затвориха за 15:12 и 3-2.