Марек пак би Кюстендил, този път с дузпи

03.10.2019

Марек отстрани ФК Кюстендил от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига след равенство 4:4 в редовното време и победа с 8:7 при изпълнението на дузпи. Двубоят се игра на стадион „Осогово" в Кюстендил и определи дупничани да са областен представител в надпреварата.

Гостите от Дупница поведоха в резултата с 2:0 още до 5-ата минута на мача с попадения на Николай Ганчев. Домакините обаче съумяха да обърнат резултата в своя полза до 4:2 с по два гола на бразилеца Тиаго Катарино и Пламен Петров. Марек пък намери сили да изравни с две късни попадения. В 84-ата минута се разписа Христо Каймакански за 4:3, а в добавеното време точен бе юношата Никола Атанасов за 4:4.

При изпълнението на дузпи дупничани пропуснаха само едни път, докато вратарят им Евгени Спасов отрази два удара от бялата точка на кюстендилци и Марек се класира за следващата фаза. Това е втори успех на дупничани над кюстендилци в рамките на 4 дни след победата с 2:0 на стадион „Бончук" в среща от първенството на Югозападната Трета лига миналата събота.