Марек Юнион-Ивкони се върна от ада, но не можа да бие Хебър

28.10.2017

Марек Юнион-Ивкони загуби с 2:3 (17:25, 19:25, 25:21, 39:37, 8:15) от отбора на Хебър (Пз) у дома. Срещата бе от българската Суперлига, но атмосферата отговаряше на горещо дерби в Латинска Америка.
В първите два гейма гостите почти не срещнаха съпротива и бързо поведоха с 2:0. Така тръгна и третата част. При 3:9 в третия гейм публиката поосвирка своите, което пък подейства стимулиращо на волейболистите на Иван Тасев. Те заиграха наистина смело и бързо стопиха разликата. В крайна сметка Марек взе гейма при 25:21, а феновете това и чакаха. В 4-ата част с яка помощ от трибуните Марек Юнион-Ивкони вървеше уверено към успеха. Стигна се до 24:21 за дупничани, които изпуснаха 3 геймбола, заради невероятно силния сервиз на македонеца Александър Ляфтов. От тук насетне започна драматична гонитба в точките, а атмосферата в Спортната зала в Дупница беше не като за обикновен мач от вътрешното първенство, а като че ли Марек играеше финал за Купата на CEV. След много драма, обрати и нерви дупничани затвориха при 39:37. В тайбрека волейболистите на домакините бяха изчерпали своите сили и отстъпиха пред класата на Хебър с 8:15.
Сред 800-те души публика беше президентът на Марек Юнион-Ивкони Ивайло Константинов, кметът на Дупница Методи Чимев, както и треньорът на Монтана Даниел Пеев.