Марек Юнион-Ивкони загуби при дебюта на новата „черна перла“

12.01.2017

Марек Юнион-Ивкони загуби от Пирин (Рз) с 2:3 (25:10, 25:23, 20:25, 25:19, 19:25) в контрола играна днес в зала „Септември” в Разлог. Двата тима предварително се бяха разбрали да изиграят 5 гейма.
Домакините имаха леко предимство на блокада (18-16), но пък изоставаха при директните точки от начален удар (8-9). Разложани бяха по-добри в атака (43%-38%), както и при посрещането (42%-40%).
Дебют за Марек Юнион-Ивкони направи новото попълнение Кристофър Мукунзи. Посрещачът от Руанда се появи на игрището в третия гейм и приключи срещата със 7 точки (2 аса, 1 блок, 38% позитивно посрещане и 50% ефективност в атака). Диагоналът Венцислав Георгиев заби 17 точки за победата на Пирин. Толкова добави и Георги Елчинов.
Това беше последната проверка на двата отбора в паузата на Суперлигата. При подновяването на първенството на 16 януари (понеделник) Пирин гостува на Арда в Кърджали, а на 17 януари (вторник) Марек Юнион-Ивкони гостува на шампиона Добруджа.