Марек Юнион-Ивкони продължава напред към Купата

17.02.2016

Шампионът Марек Юнион-Ивкони се поизмъчи срещу Тетевен Волей, но спечели с 3:2 (25:19, 17:25, 17:25, 25:23, 8:15) като гост и продължава напред в турнира за Купата на България.
Мачът тръгна лошо за Марек, като домакините наложиха превъзходство в първия гейм. Така тимът на Тетевен спечели с 25:19 за 1:0. Волейболистите на Найден Найденов обаче отговориха подобаващо. Във втория и третия гейм дупничани затвориха категорично на по 17 и обърнаха резултата в своя полза. Четвъртата част бе наистина драматична. Марек Юнион-Ивкони водеше почти през цялото време, но накрая се огъна. Гостите имаха аванс от 21:23, но отстъпиха с 25:23 и мачът отиде в тайбрек. А там Марек показа по-висока класа и повече хладнокръвие и спечели с 15:8.
Така дупничани се класираха за финалната шестица. Там пък няма да присъства нито един отбор от София, след като днес ЦСКА и Левски отпаднаха. За Купата на България ще спорят Марек Юнион-Ивкони, Добруджа, Монтана, Нефтохимик, Миньор Пк и Арда.