Марек Юнион-Ивкони на ½-финал след тайбрек с Пирин

15.03.2015

Шампионът Марек Юнион-Ивкони се класира на ½-финал във волейболното ни първенство. Дупничани отстраниха Пирин (Рз) с 2-0 победи след драматичен успех с 3:2 (25:21, 18:25, 25:22, 23:25, 13:15) в залата в Разлог.
В първия гейм домакините играха по-концентрирано и успяха да направят разлика, която задържаха до края, за да поведат с 1:0. Във втората част ролите се размениха и Марек водеше с 10:16 на втората техническа пауза, а в крайна сметка затвори при 18:25 и изравни геймовата на 1:1. След постоянна гонитба в резултата в 3-ата част отборът на Пирин излезе победител с 25:22 и 2:1. В 4-тия гейм нещата се повториха с тази разлика, че този път Марек Юнион-Ивкони затвори в своя полза при 23:25 и вкара мача в тайбрек. В петия гейм дупничани поведоха с 3:1, но домакините успяха да обърнат и дръпнаха с 8:6. Последва равенство при 13:13, а тук Марек показа железни нерви и спечели с 15:13, а с това и крайната победа.
На полуфинал се игра до 3 победи от 5 срещи, а плейофите са насрочени за 23, 24, 28, 29 март и евентуално 1 април.