Марек Юнион-Ивкони продължава да гази – 3:0 в Разлог

18.01.2014

Шампионът на България Марек Юнион-Ивкони спечели 11-ата си победа от 11 мача във волейболната Суперлигата, след като разби Пирин (Рз) с 3:0 (15, 23, 18) като гост. Срещата от трибуните на зала „Септември” в Разлог проследиха президентът на дупнишкия клуб Ивайло Константинов и кметът на Дупница Методи Чимев.
Първият гейм тръгна равностойно, но постепенно шампионът наложи волята си. Марек поведе с 3 точки при 8:11, а втората техническа пауза дойде при 13:16. Домакините обаче бяха изключително затруднени от сервиса на Борислав Апостолов и резултатът набъбна до 13:23, което реши гейма, за да се стигне до 15:25 и 0:1. В началото на втората част Марек Юнион-Ивкони взе преднина благодарение на хубавия сервис на Станислав Величков – 3:7. Дупничани увеличиха аванса си значително при 6:12, но последва съживяване в редиците на Пирин. В крайна сметка обече гостите успяха да затворят гейма при 25:23 след пусната топка на разпределителя Гьорги Гьоргиев. В третия гейм отново Марек Юнион-Ивкони бе отборът с по-високо самочувствие. Волейболистите на Найден Найденов наложиха своето темпо и затвориха частта на 18, а с това и мача с 3:0.
Марек остава първи в класирането вече с актив от 32 точки. В следващия кръг дупничани приемат Левски Бол. Двубоят е насрочен за 24 януари от 18 часа.