Случи се! Марек Юнион-Ивкони със смазваща победа в Шампионската лига

12.12.2013

Първенецът на България Марек Юнион-Ивкони напомни за себе си и най-после спечели победа в Шампионската лига. Дупничани разбиха словенския АЦХ Любляна с 3:0 (22, 21, 23) в „Арена Самоков” и донесоха радост на феновете си и с успех в Европа.
Първият гейм започна точка за точка и резултат 8:7 за АЦХ на първата техническа пауза. Словенците увеличиха преднината си и второто техническо прекъсване дойде при 16:13 в тяхна полза. Марек Юнион-Ивкони обаче се вдигна на щурм и успя да изравни при 17:17. Равенството се запази до 21:21, а след атаки на Елчинов и Кадънков резултатът стана 23:21 за дупничани, за да дойде крайното 25:22 и 1:0. Окрилен от успеха Марек дръпна с 4 точки в началото на втората част. АЦХ Любляна съумя да намали, но все пак дупничани имаха аванс. След много добра серия на блокада на Венци Трифонов Марек Юнион-Ивкони увеличи преднината си на цели 7 точки при 20:13 и въпреки леките колебания домакините затвориха при 25:21 за 2:0. В следващия гейм АЦХ Любляна стартира по-уверено и поведе с 10:6. Марек намери сили да отвърне и със силна игра през центъра на Боби Апостолов се стигна до равенство 14:14. Българският шампион дори взе хубав аванс при 21:17, но като от нищото словенците изравниха при 22:22. Играчите на Найден Найденов тук показаха характер и измъкнаха гейма с 25:23 за крайното 3:0.
Това бе първа победа за Марек Юнион-Ивкони в тазгодишното издание на Шампионската лига след 4-те поредни загуби на нула. Дупнишкият тим остава четвърти в класирането на група А, но вече има актив от 3 точки. АЦХ Любляна е 3-ти с 4 точки.