Тежко начало за Марек Юнион-Ивкони

18.01.2013

Тежък старт на втория дял от редовния сезон на Суперлигата чака тима на Марек Юнион-Ивкони. Мъжкото ни волейболно първенство се подновява днес, като дупничани гостуват на един от топотборите в шампионата Нефтохимик. Двубоят е с начало 17.30 в зала в бургаската зала „Младост”. Домакините заемат едва 5-о място във временното класиране, но това не бива да заблуждава, тъй като Нефтохимик разполага с балансиран състав, способен да изненада всеки. Класата на бургазлии признават и от щаба на Марек. Треньорът на дупничани Найден Найденов заяви, че очаква тежък мач. Наставникът е наясно, че Нефтохимик вече е по-опасен, след като всичките му играчи са на линия. Добрата новина за Марек Юнион-Ивкони е, че и волейболистите на шампиона са напълно готови за сблъсъка, след като либерото Мартин Божилов излекува травма на ръката.
Днешната програма на Суперлигата предлага още два двубоя. От 18 часа са срещите ЦСКА – Монтана и Арда – Левски Волей. Утре пък се срещат КВК Габрово – Славия и Пирин Балканстрой – Виктория Волей.
Лидер в класирането е Марек Юнион-Ивкони, който има преднина от 2 точки пред втория КВК Габрово и и 3 пред Левски.