Марек удържа ЦСКА 68 минути

26.09.2012

Снимки: DenNews.bg

Марек загуби с 0:5 контролната си среща с вицешампиона ЦСКА, играна на комплекс „Царско село” в София. Резултатът обаче не показва реалните събития на терена, след като „червените” вкараха и 5-те си попадения чак в последните 25 минути от мача, когато дупничани бяха вече със силно променен състав. През първото полувреме треньорът на Марек Румен Стоянов бе заложил на голяма част от титулярите си от официалните срещи от „В” група, с изключение на контузените Цанко Томов и Димитър Георгиев. „Армейците” също играха през първата част с титулярите си, между които цели 7 скъпоплатени чужденци, но на терена не си личеше кой е кандидат за шампионската титла на България и кой член на Югозападната „В” група. Дори двете чисти положения за гол преди почивката бяха създадени от дупничани, но Екундайо Джайеоба пропусна, останал сам срещу вратаря Макенджиев, а Боби Николов стреля на сантиметри от целта. Играчите на ЦСКА пък така и не сътвориха нещо смислено пред Белчев през цялото първо полувреме.

В 40-ата минута двата отбора се сдърпаха след остро влизане на Боби Николов в краката на Тенгариня, като дори фенове на „червените” хвърлиха бутилки по футболистите от Дупница.
През втората част ЦСКА излезе с изцяло нов състав, а и за отбора на Марек влязоха абсолютно всички резерви. Това даде отражение в играта и „червените”, водени от Мишел Платини и капитана си Тодор Янчев натиснаха гостите в тяхната половина. Все пак Марек се държеше достойно до 68-ата минута, когато груба грешка на резервния вратар на дупничани Пламен Младенов позволи на Платини да отбележи първия си гол в мача – 1:0. 5 минути по-късно бразилецът с глава покачи на 2:0, а след още две минути Нюаджи след самостоятелен рейд направи 3:0. В 85-ата минута след центриране от корнер на Скиорили, Юнес Бенжелюн отклони топката, а Мишел Платини влезе с нея в мрежата за 4:0. Отново бразилецът бе точен за 5:0 в последната минута на срещата.
Двубоят в комплекс „Царско село” бе изгледан от изпълнителния директор на Марек Иво Паргов, бизнесмена Александър Кашукеев и кмета на Дупница Методи Чимев.
ЦСКА: Макенджиев, Венков, Саша, Сержиньо, Бандаловски, Анисе, Попов, Тасио, Кириакидис, Крачунов, Присо (Господинов, Родригес, Янчев, Нюаджи, Йовчев, Антонио, Скиорили, Платини, Тенгариня, Грънчов, Бенжелюн)
Марек: Белчев, Велков, Св. Георгиев, Виячки, Генов, Г. Николов, Андонов, Б. Николов, Габаров, Джайеоба, Янчев (Младенов, Христов, А. Николов, Кралев, Йорданов, Лазаров, Петков, Фурнаджиев, Наков, Д. Николов)