Марек Юнион-Ивкони изпусна титлата след 5-геймова битка

28.06.2012

Марек Юнион-Ивкони изпусна невероятния шанс да спечели 3-та шампионска титла за този сезон. Юношите младша възраст на дупнишкия клуб загубиха с 2:3 (15:25, 25:18, 16:25, 25:22, 15:11) от Левски Волей във финала на Държавното първенство и останаха със сребърните медали. Ако и тази възраст на Марек бе триумфирала, щеше да повтори успеха на мъжкия отбор и тима на юношите старша, които станаха шампиони на България.
Самият финал бе изключително драматичен и предложи емоционални моменти на близо 300 зрители в пловдивската зала Олимпиада. Марек Юнион-Ивкони с лекота спечели първия гейм, затваряйки го на 15. В следващата част ролите се размениха и „сините” успяха да изравнят за 1:1. Третият гейм бе оспорван само до първото техническо прекъсване, отбелязва bgvolleyball.com. След 12:9 дупничани направиха знаменателна серия от 8 точки при начални удари на капитана си Йордан Пеев и предрешиха гейма. Четвъртата част пък вървеше точка за точка до 18:18, но Левски дръпна при 22:18 и вкара мача в тайбрек. „Сините” тръгнаха вихрено в петата част и взеха страхотна преднина от 8:1. Отборът от Дупница успя да намали до 6:9, но силите на Марек стигнаха само за 11 точки.
Данаил Бучков от Левски Волей стана топреализатор на мача с 23 точки, а Михаил Цветанов бе най-резултатен за Марек Юнион-Ивкони с 22.