Марек е на финал, среща Левски Волей

27.06.2012

Отборът юноши старша възраст на Марек Юнион-Ивкони даде добър пример на младшата.

Марек Юнион-Ивкони се класира за финала на Държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст. Съперник на дупничани в спора за шампионската титла ще бъде тима на Левски Волей.
В полуфинала Марек победи чисто връстниците си от Пирин Балканстрой (Рз) с 3:0 (25:23, 25:21, 25:19) и си осигури участие в последния мач, информира bgvolleyball.com. Двубоят обаче съвсем не бе лесен за отбора от Дупница, след като играчите на Пирин взимаха преднина в първите 2 гейма. В заключителната част обаче Марек Юнион-Ивкони обръщаше резултата в своя полза. И в третата част разложани поведоха, но след шестата точка марекчани бяха господари на терена, за да се стигне до 3:0 и участие на финал. Топреализатор на мача стана Михаил Цветанов, който постигна 18 точки за победителите.
В другия полуфинал пък Левски спечели дербито с ЦСКА с 3:1 (25:17, 24:26, 25:21, 25:22) и ще спори с Марек за титлата. Финалът е в четвъртък от 15 часа и ще се играе в пловдивската зала Олимпиада.