Цецо Соколов-Португалия 3:1

17.06.2012

Националният ни отбор по волейбол се събуди с невероятна победа срещу Португалия, след загубата от Аржентина.
3:1 гейма е резултатът за нашите във втория мач от турнира на Световната лига, като основната заслуга за красивата победа логично беше на капитана на „лъвовете” Цецо Соколов.
Както писахме, временният селекционер на „трикольорите”, треньорът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов, замина за Аржентина с отбор, съставен предимно от резервите. В сърцето на тима обаче е капитанът, а в по-голяма част от мача играта беше Соколов-Португалия.
В първите два гейма, с резултат 25:19 и 25:12, таранът на националите ни не даде глътка въздух на противника. Загубили концентрация, българите допуснаха резултат 18:25 в третия гейм, но веднага се върнаха и сложиха точка на мача с 25:20.
Това е първата победа на волейболните ни национали, след като тима поведе треньорът на дупничани Найден Найденов, а капитанската лента от напусналия Матей Казийски пое таранът от Ресилово.
Скандалите в българския волейбол на спират. Вчера фенове излязоха на протест с искане шефът на федерацията Данчо Лазаров да подаде оставка, а в отбора да се върнат селекционерът Радостин Стойчев и Матей Казийски. Двамата напуснаха именно в знак на протест срещу управлението на федерацията.
Довечера България излиза срещу Германия.