Марек Юнион-Ивкони посреща Арда за 6-та победа

29.11.2012

Шампионът Марек Юнион-Ивкони е домакин на Арда (Кж) в 8-мия кръг на волейболната Суперлига. Срещата ще се играе в петък от 17.30 часа в Спортната зала в Дупница. Играчите на Найден Найденов държат високо ниво от началото на сезона и целта е постигане на чиста победа и над тима от Кърджали. Марек е първи в класирането след 5 победи и една загуба, а срещата с Монтана от 6-ия кръг на първенството бе отложена. Арда пък е тоталното разочарование дотук в шампионата, като има само един успех от 7 мача и се намира на предпоследното 9 място с 3 точки. През този сезон в Кърджали се подвизават двама юноши на Марек Юнион-Ивкони – Владимир Лобутов и Павел Душков, които ще се появат на полето в Спортната зала в Дупница. Домакините пък едва ли ще играят цял мач с титулярния си състав, тъй като само след няколко дни – на 4 декември им предстои гостуване на Нолико в двубой от Шампионската лига. Белгийците са безапелационни лидери в Група F, което предвещава трудни минути за българския първенец в зала „Лото Доум” в Маасейк.
Междувременно Нолико инкасира първата си загуба във вътрешното първенство като отстъпи у дома на другия белгийски участник в Шампионската лига – Кнак с 2:3 гейма.