Марек Юнион-Ивкони продължава по шампионски – 3:1 срещу Пирин (Рз)

27.10.2012

Волейболният ни първенец Марек Юнион-Ивкони продължава в шампионски дух и в третия кръг от Суперлигата отнесе с 3:1 (25:16, 19:25, 25:21, 25:10) отбора на Пирин Балканстрой. След победите над Нефтохимик и Виктория Волей дойде ред и на разложани да преклонят глава пред играчите на Найден Найденов. Двубоят с Пирин се игра пред около 700 зрители в дупнишката Спортна зала, които не спряха да подкрепят своите.
Първият гейм започна добре за домакините и на първата техническа пауза те водеха с 8:4. Разликата се увеличи при второто задължително прекъсване – 16:10, за да се стигне до крайното 25:18 и 1:0 гейма. Началото на втората част бе за гостите от Разлог, които дръпнаха с 8:5. Марек Юнион-Ивкони успя да обърне при 12:11, но отново Пирин взе преднина след добри атаки на Катранджиев – 16:13 за разложани. До края на частта гостите запазиха своето темпо и лесно взеха гейма – 25:19 и 1:1. Ключов за изхода на мача се оказа третият гейм. Той започна точка за точка и продължи по този начин до втората техническа пауза, когато Марек взе лек аванс – 16:14. С по-концентрирани действия и с помощ от трибуните дупнишките волейболисти затвориха частта на 21 точки. Четвъртият гейм бе много силен за отбора от Дупница. Марек Юнион-Ивкони водеше с 8:3 на първата техническа пауза, а след серия страхотни сервизи на Дмитрий Бахов разликата набъбна доста – 13:3. До края на частта момчетата на Найден Найденов се забавляваха и дадоха общо само 10 точки на противника от Разлог за крайното 25:10 и 3:1 за Марек. В мача участие не взе центърът на домакините Костадин Гаджанов, който е преотстъпен от Пирин и по договор нямаше право да излезе на полето. С успеха си Марек Юнион-Ивкони продължава да води в класирането с актив от 9 точки.
В сряда (31 октомври) дупничани играят историческото си първо домакинство в европейската Шампионска лига. В зала „Арена Самоков” Марек спори с белгийския Нолико.