Два тайбрека разделиха Марек Юнион-Ивкони от водача в Суперлигата

04.01.2012

Марек Юнион-Ивкони записа силна първа част от редовния сезон в първенството на волейболната ни Суперлига, като се нареди на 2-о място в класирането. Дупнишкият тим завърши с 10 победи и 1 загуба, каквото е съотношението и на временния лидер Пирин Балканстрой. Разложани обаче имат актив от 30 точки, докато Марек е с 28. Разликата идва от факта, че дупничани имат 2 победи с тайбрек, които носят 2 точки, докато чистият успех е с цената на 3 точки. Марек Юнион-Ивкони победи в 5-геймови мачове отборите на Левски Волей и КВК Габрово, като и в двата двубоя в четвъртата част водеше със солидна разлика от 6-7 точки, която обаче пропиляваше.
Интересното е, че единствената загуба на Марек дотук бе нанесена именно от водача Пирин – в третия кръг с 1:3 в Разлог. Безспорно най-силния мач за Марек Юнион-Ивкони през първата част от редовния сезон пък бе 6-ия кръг, когато в Дупница волейболистите на Найден Найденов сразиха шампиона ЦСКА с 3:0.