Марек срещу Беласица в битката за „В” група

16.06.2011

Беласица сбъдна прогнозите и ще е съперникът на Марек 2010 в баража за влизане в Югозападната „В” група. „Комитите” победиха с 2:1 тима на Нови Искър на стадиона в столичния кв. „Обеля” и си осигуриха дерби с дупничани в събота. Успеха за отбора от Петрич обаче не дойде толкова лесно колкото се очакваше. Нови Искър поведе с 1:0 през първото полувреме, след като Александър Александров оплете топката в мрежата
след изпълнение на пряк свободен удар.
През втората част тимът на Беласица се хвърли здраво и в крайна сметка обърна резултата. В 57-ата минута петричани стигнаха до равенството след като Методи Стоименов бе най-съобразителен при меле пред вратата на Нови Искър за 1:1. Оттук нататък грубостите зачестиха, но като че ли това бе в полза на Беласица. Така подкрепяни от петричката агитка „комитите” стигнаха до победата. В 88-ата минута Методи Стоименов се възползва от центриране в наказателното поле и отбеляза за 2:1, с което класира Бела за финалния плейоф.
Решителния бараж Марек 2010 – Беласица е в събота от 17.30 ч на стадиона на НСА в столицата. Победителя придобива право да играе през следващия сезон в Югозападната „В” група.