Барса с икономична победа

20.10.2011

Барселона записа втора победа в група "Н" на Шампионската лига след като би у дома с 2:0 чешкия Виктория (Пилзен). Головете за каталунците отбелязаха Андрес Иниеста в 10-ата минута и Давид Вийя в 82-ата. Шампионът на Европа бе пълен господар на терена и пропиля редица положения, отбелязва sportal.bg.
Още от първата минута домакините наложиха своето темпо и притиснаха чехите. След едва 67 секунди игра Педро получи голов пас, но не успя да уцели топката. Минутка по-късно двойно подаване между Лео Меси и Дани Алвеш изведе бразилеца очи в очи с вратаря Марек Чех, но не действа прецизно. Така дойде десетата минута, когато с две поредни двойни подавания между Меси и Иниеста позволиха на "осмицата" да направи 1:0. Играчите на Хосеп Гуардиола редяха атака след атака, а и гостите опитаха да погледнат по-смело напред. Давид Вийя стреля много опасно в 26-ата минута, но техничният му шут мина встрани.
В даденото продължение на първото полувреме Лео Меси стреля много силно от фаул, вратарят на Виктория не мръдна, но топката се удари в гредата.
В 60-ата минута след страхотен пробив на аржентинския магьосник отдясно последва шут, но топката отново се отклони от гредата. В 62-ата минута чехите бяха много близо до изненадващо изравняване, след като Алвеш и Валдес се объркаха в една ситуация, но в крайна сметка вратарят улови топката.
В 65-ата минута отново Меси бе на крачка от гола, а минутка по-късно той преодоля вратаря, но бранител изби точно пред голлинията. Все пак успокоителният втори гол падна в 82-ата минута. Лионел Меси отново не сполучи, но отбитата топка беше пратена в мрежата от Давид Вийя - 2:0. Така в пети пореден мач Барселона не допуска гол. Следващият мач на каталунците в Шампионската лига отново е между двата тима, но този път в Чехия.