Радев е поставил в телефонен разговор с Тръмп въпроса за отпадане на визите за български граждани

DenNews.bg
20.05.2026
размер на текста:

Министър-председателят Румен Радев е поставил в телефонен разговор с президента на САЩ Доналд Тръмп въпроса за отпадане на визите за български граждани и е изразил очакването на българската страна този въпрос да бъде разгледан в спешен порядък. Това стана ясно от изявлението на премиера Радев в началото на днешното правителствено заседание.

 

Министър-председателят заяви, че освен с президента на САЩ е провел телефонен разговор и с министъра на войната на САЩ Пийт Хегсет за разположените на летище „Васил Левски“- София самолети-цистерни на американските военновъздушни сили.

 

„САЩ са наш стратегически партньор и съюзник. Самолетите пребивават там с разрешение на Министерския съвет, дадено от правителството на премиера Росен Желязков, до края на месец май. Очаквам американската страна да поиска удължаване на престоя на летище София“, посочи министър-председателят Радев и добави, че във връзка с това е поставил въпроса за отпадането на визите за българските граждани.

 

 

 

 

Най-четено

Темите от "Страна"

Етикети