Киев атакува Москва с дронове

DenNews.bg
30.05.2023
размер на текста:

 Украйна е извършила атака с дрон срещу руската столица Москва, съобщи руското министерство на отбраната.

Информационна агенция Ройтерс съобщи, че руското министерство на отбраната е обявило: „Тази сутрин режимът в Киев предприе терористична атака с дрон срещу цели в град Москва.

„Трима от тях бяха потиснати от радиоелектронна война, загубиха контрол и се отклониха от набелязаните цели.

Още пет дрона бяха свалени от зенитно-ракетната система „Панцир-С“ в района на Москва.

Няма съобщения за смъртни случаи.

Украйна не е признала публично, че е извършила атаки срещу цели в Русия.

Украинските сили за сигурност са използвали осем дрона, за да атакуват Москва, съобщиха от Министерството на отбраната, цитирани от РИА "Новости"

Три дрона са успели да бъдат потиснати със средства за радиоелектронна борба, те са загубили управление и са се отклонили от набелязаните цели. Още пет машини са били свалени от ракетно-оръдейния комплекс "Панцир-С" в Московска област.

 Рано сутринта дронове повредиха жилищни сгради по протежение на Ленински проспект и улица Профсоюзная в югозападната част на Москва. Също така един дрон удари къщата на улица Атласова в Нова Москва. Според столичния кмет Сергей Собянин двама души са потърсили медицинска помощ, не са имали нужда от хоспитализация. Жителите бяха временно евакуирани.
Всички спешни служби са на място.

Освен това губернаторът на Московска област Андрей Воробьов каза, че системите за ПВО в региона са свалили няколко дрона.
Федералната агенция за въздушен транспорт съобщи, че летищата в Москва работят нормално.

Най-четено

Темите от "Свят"

Етикети