Марек: Създаваме положения, просто не ги вкарваме

18.09.2021

Марек записа 6-ото си равенство от 10 кръга във Втора лига, завършвайки 1:1 у дома срещу Литекс. Трудност за дупничани се оказва реализирането на създадените удобни ситуации за гол, отчете и президентът Цветан Видински, който говори след срещата с „оранжевите“. Дотук Марек е допуснал само две загуби, но и победите са само две.

„Поредният подарък. Поредните точки, които подаряваме на друг отбор. Вижда се, че изпитваме някаква голова немощ, трябва да направим всичко възможно нещата да се променят. Играем добре, създаваме положения, просто не ги вкарваме“, обобщи Видински.

„В 46-ата минута наш играч излезе сам срещу вратаря и можеше спокойно да покачи на 2:0. Мачът щеше да стане съвсем друг и дори да приключи. А Литекс с един ъглов удар през второто полувреме ни вкара един гол. През първото полувреме, че дори и през второто стояхме по-добре на терена от тях. Но явно не ни е писано да вкараме. От това, че взимаме по една точка нашият отбор само губи. Ясно е, че това са ни качествата и възможностите. Нямаме кой знае какви футболисти, но не е нормално да създаваме такива чисти положения и да не ги вкарваме. За мен няма значение дали взимаме едната точка вкъщи или навън. Онзи ден в Созопол също загубихме две точки. Сега вече мислим само за Левски“, коментира Цветан Видински.