Марек стартира със загуба от Славия

19.06.2021

Марек загуби първата си контролна среща за сезона с 0:3 от Славия. Проверката се игра на стадиона на „белите“ в кв. „Овча купел“ в столицата.

Тони Тасев откри резултата за домакините още в деветата минута, след като бе изпуснат от защитата на Марек. Александър Златков удвои в 19-ата минута след грешка в отбраната. При хубава контра Тони Иванов направи 3:0 с точен удар в 38-ата минута. Дупничани имаха две шанса за гол преди почивката, като в 21-ата минута Димитър Атанасов шутира силно, но Георги Петков спаси. Удар на Димитър Владимиров в 43-ата минута пък бе отразен от резервния страж на „белите“ Кристиян Кацарев. През второто полувреме двата отбора подмениха изцяло съставите си, а до нов гол не се стигна и двубоят приключи при резултат 3:0.

За Марек взеха участие Георги Илиев, Димитър Атанасов и Радой Божилов, които имат договорка с ръководството да останат в отбора, както и някои нови имена. Дупничани доиграха мача с 10 души, след като червен картон в 83-ата минута получи един от новодошлите Динко Динев. Следващата контрола на Марек е на 25 юни в Благоевград срещу местния Пирин.

Марек: Константин Костадинов, Евгени Тунтев, Христо Каймакански, Иван Калайджийски, Александър Близнаков, Георги Илиев, Симеон Димитров, Димитър Владимиров, Милен Иванов, Димитър Атанасов, Джордж Николов (Влахов, Арсов, Ангелов, Стоичков, Любенов, Михалков, Чечев, Божилов, Динко Динев, Евгени Илиев)