Марек Юнион-Ивкони спечели дербито с Пирин (Рз)

06.02.2021

Марек Юнион-Ивкони победи Пирин (Рз) с 3:1 (25:16, 24:26, 25:16, 25:14) в мач от деветия кръг в Първата осмица на Суперлигата по волейбол.

В първия гейм дупничани играха силно и бързо затвориха в своя полза. Във втората част разложани дадоха сериозен отпор и след 18-та точка наложиха своето, за да изравнят за 1-1. В следващите два гейма обаче волейболистите на Виктор Карагьозов бяха безапелационни и Марек спечели и второто югозападно дерби в Суперлигата за сезона. Най-резултатен в мача бе диагоналът на дупничани Илиян Преспов с 24 точки, а с 18 приключи Светослав Иванов. За Пирин Александър Симеонов се отчете с 14 точки.

Така Марек Юнион-Ивкони се върна на второто място в класирането с 16 точки след 5 победи и 3 загуби. Разложани са седми със само 1 точка.