Марек Юнион-Ивкони с победа №6

25.02.2021

Марек Юнион-Ивкони спечели шеста победа в Първата осмица на Суперлигата по волейбол, след като се наложи у дома над Добруджа с 3:1 (19:25, 25:19, 25:19, 25:23) в мач от 11-ия кръг на първенството. Гостите от Добрич взеха първия гейм, но след това дупничани с по-концентрирани действия стигнаха до успеха.

Най-резултатен в мача бе Илиян Преспов, който заби 21 точки за Марек. С по 13 точки приключиха Калоян Балабанов и Светослав Иванов. За Добруджа Жулиен Георгиев завърши с 19 точки, а Венцислав Рагин добави 9.

В класирането Марек Юнион-Ивкони заема четвъртата позиция с 19 точки след 6 успеха и 4 поражения. Добричлии са пети с 16 точки с 5 победи и 6 загуби. Следващият двубой за Марек е на 4 март срещу шампиона Нефтохимик.