Марек Юнион-Ивкони взе само гейм от Левски в София

16.02.2021

Марек Юнион-Ивкони загуби като гост на Левски с 1:3 (25:18, 18:25, 25:10, 25:20) в мач от десетия кръг на Първата осмица във волейболната Суперлига. „Сините“ доминираха през по-голямата част от срещата, като единствено във втората част дупничани имаха инициативата.

Най-резултатен в двбуоя бе ветеранът Христо Цветанов с 18 точки, още 13 за Левски добави Самуил Вълчинов. Толкова направи и Боян Йорданов. За Марек Светослав Иванов бе с най-голям актив - 16 точки, а 10 реализира Калоян Балабанов.

Левски е трети в таблицата за класиране с 18 точки (6 победи, 3 загуби), дупничани са четвърти с 16 точки (5 успеха, 4 поражения).

В следващия си двубой „сините“ играят с ЦСКА, в отложеното от първи кръг "вечно" дерби. Мачът е на 19 февруари. Марек Юнион-Ивкони пък играе срещу Добруджа на 26 февруари.