Марек: Дупнишкият дух ни спаси

02.12.2021

Треньорът на Марек Васил Павлов отчете, че проявеният дух и характер е спасил отбора, след като изоставаше с 0:2 от Септември (Сим) още в самото начало, а в крайна сметка стигна до 2:2. „Първите 8 минути бяха катастрофа! Така влезнахме в мача, че не познах нашия отбор. Някъде след 15-та минута вече проявихме дух и характер, типично наш си, дупнишки. Стигнахме до равенството, а можеше и да победим. Но при 0:2 противникът имаше контраатака, с която можеше да покачи. Жалкото е, че губим много точки. Взимаме точки от отборите от челото, а точките от отборите отзад в класирането са по-ценни. Срещу Септември и като гост играхме много добре, но там късметът ни избяга. За тукашния мач обаче ние сме си виновни. Теренът беше тежък, но какъвто е за нас, такъв е и за другия тим. Това не може да е оправдание, но се натрупа много умора и картони. В първите 8 минути получихме два гола и два картона“, отчете Васко Павлов.

„Важно е самото влизане в мача, всичко е в главите на футболистите. Срещу по-силните отбори респектът е по-голям, а оттам и амбицията. Докато сега първите минути бяха катастрофа. Но всичко си зависи от футболистите, които имат да изиграят още 2 мача. Домакинският мач ни е особено важен, а оттам идва и напрежението. Но смятам, че ще се вдигнем на крака“, каза още Павлов.

Старшията на Септември (Сим) Спас Стоименов пък коментира: „Мачът можеше да стане 0:3 в 20-ата минута и да приключи всичко. И при 2:2 имахме ситуации за 2:3. Не съм доволен от равенството, въпреки че можеше и да загубим. Още при 0:2 можеше да затворим. Домакините имаха ситуации, мелета и центрирания, но чистите положения бяха за нашия отбор. Въпреки че ние поведохме, домакините се приспособиха по-добре към терена. Особено техните халфове изглеждаха по-добре на тежкия терен, докато ние не се представихме добре в средата. Оттам дойде и преимуществото на Марек. За мача в неделя не знам как ще сглобя група. Имаме трима наказани, а десният бек е със счупена ръка. Де факто цялата защита отпада. С Крум Николов стана беля, счупи китката. Това е най-жалкото във футбола. Има победи и загуби, но най-важно е здравето“.

В следващия 21-ви кръг в неделя от 14 ч. Марек гостува на Септември (Сф) в Драгалевци, а Септември (Сим) ще пътува до Габрово за мач с Янтра.