Марек взе точка от 0:2

01.12.2021

Марек и Септември (Сим) завършиха наравно 2:2 в доста здрав сблъсък от Втора лига на ст. „Бончук“. Гостите шокираха своите домакини, след като поведоха с 2:0 до 7-ата минута. Най-напред в 5-ата минута след бърза контра отдясно топката бе подадена към Владислав Златинов, който бе точен за 0:1. 2 минути по-късно Кристиян Михайлов се възползва от лоша проява на Младенов и покачи отблизо на 0:2. Само 120 секунди по-късно Гогов можеше да направи резултата още по-изразителен, но този пък Пламен Младенов се намеси успешно. Постепенно Марек се поокопити и започна да застрашава сериозно вратата на противника. Най-сериозното положение дойде в 25-ата минута, когато Димитров не успя да преодолее вратаря на Септември от малкото наказателно поле. Домакините продължиха да атакуват и в 35-ата минута Каймакански стреля по диагонала, топката премина през краката на няколко играчи и спря в мрежата за 1:2. Гостите също имаха възможност за гол чрез Златинов. Втората част започна с невероятен пропуск за Марек. Тогава топката се оказа на сантиметри пред голлинията, но така и не влезе в мрежата, след като никой от нападателите на дупничани не успя да я промуши. Натискът на Марек все пак даде резултат в 63-ата минута, когато след корнер Антонио Арсов с крак направи 2:2. Още след изпълнението на центъра Марек бе близо до нов гол, но Панталеев пропусна от изгодна позиция. След това играта доста се накъса и изнерви, а най-неприятното е, че Крум Николов от Септември получи лоша контузия в ръката и се наложи да бъде откаран с линейка. Дупничани гонеха до последно победата, но финалният сигнал дойде при равен резултат.

Марек е 13-ти в класирането вече с 20 точки.

Отново привърженик на Марек пък си тръгна с награда от томболата, организирана от клуба и основния спонсор – фирма Стад.

Марек: Младенов, Гьонов (33-Калайджийски), Каймакански, Арсов, Стоичков, Любенов (46-Васев), Близнаков, Иванов, Е. Илиев (60-Панталеев), Владимиров (83-Ангелов), Димитров (46-Йорданов)