Марек Юнион-Ивкони би Луковит с тайбрек

27.11.2021

Марек Юнион-Ивкони записа четвърта победа във волейболното първенство при мъжете, след като надделя трудно над Ботев (Луковит) с 3:2 (25:15, 25:18, 21:25, 24:26, 15:13).

Дупничани взеха категорично първите два гейма, но последва отпускане, което доведе до изравняване на резултата за 2-2. В тайбрека Ботев изненадващо поведе с 3:0, но с воля и характер Марек стигна до обрат, а с това и до победата в мача с 3:2. Най-резултатен в срещата бе Димитър Дулчев от състава на домакините, който завърши с 30 точки. 17 точки добави Цветелин Цветанов, а Любчо Янков още 15. За съперника Илиян Иванов направи пореден силен мач, като се отчете с 24 точки, а 17 добави капитанът Мирослав Братанов.

В класирането Марек Юнион-Ивкони е осми с 11 точки след 4 победи и 4 загуби. Ботев (Луковит) е 11-ти с 5 точки след един успех и 7 поражения.