Марек Юнион-Ивкони спечели неочаквано трудно в Севлиево

21.11.2021

Марек Юнион-Ивкони спечели с 3:1 (-22, 20, 25, 24) като гост на аутсайдера в елитното волейболно първенство Раковски (Севлиево). Победата за дупничани не дойде толкова лесно, колкото се очакваше. В зала „Дан Колов“ в Севлиево домакините взеха първия гейм в мача, което си е голям успех за тях, след като дотук в първенството бяха инкасирали само загуби на нула. Марек обаче бързо изравни за 1-1, а в следващите два гейма имаше трудности, но все пак спечели срещата. Пролича си и умората у дупничани, които през седмицата пътуваха до турската столица Анкара за два мача с Халкбанк от евротурнирите.

Това бе трета победа за Марек Юнион-Ивкони в Супер Волей, като дупничани имат и толкова загуби на 8-ото място в класирането. Раковски остава на последната позиция с нулев актив. В следващия 7-ми кръг от първенството Марек гостува на Монтана на 24 ноември.