Вижте кандидатите на основните играчи за парламентарните избори в област Кюстендил

DenNews.bg
13.10.2021
размер на текста:

Вижте кои са кандидатите за народни представители за област Кюстендил на партиите и коалициите, които според социолозите имат реални шансове да прескочат 4-процентовата бариера и да имат представителство в следващото Народно събрание.

Представяме листите спрямо номерата, които те ще имат в бюлетината.

 

Водач на листа на „Има такъв народ“ (№24 в бюлетината) за трети път ще бъде главният секретар на партията Виктория Василева, която бе депутат в последните два парламента.
Втора е областният координатор Снежанка Траянска.
Трети в листата е общинският лидер за Дупница д-р Здравко Данаилов.
На четвърто място в листата на ИТН е звездата на ФК Марек Янек Кючуков, който е избрал партията на Слави за дебют в политиката.
Пета е Лилия Станчева от Бобов дол.
На шеста позиция е лидерът на партията в Сапарева баня Димитър Джоргов.
Седма позиция е за Милен Георгиев, общински координатор за Кюстендил, а на осмо място е Теодора Тренева-Ганева, общински координатор Рила.

 


Партията на бившите служебни министри Кирил Петков и Асен Василев „Продължаваме промяната“ (с №25 в бюлетината) регистрира за област Кюстендил листа от четирима кандидати за народни представители. Водач е Георги Стамов, на втора позиция е Николай Стоянов, на трето място е Александър Петров, а четвърти е Васил Иванчев.

 


Художникът и музикант Николай Табаков отново е водач на „Демократична България“ (с №30 в бюлетината) за областта.
Втора и трета позиция са за кюстендилците Владислав Йорданов и Ясен Немирников.
Четвърти е дупничаниниът Димитър Нешев, на пето място е Тони Лучански от Кюстендил.
Шести е Иво Ников от Дупница, а седми е д-р Иван Пипонов от Кюстендил.

 

 

Водач на листата на „Изправи се! Ние идваме!“ (с №31 в бюлетината) е Галина Таваличка-Георгиева, която бе народен представител в последния парламент.
Второ място е за Ани Вакъвчиева, педагог от Дупница.
Трети е Георги Райнов от Дупница.
На четвърто място е Борислав Ботев.
На пета позиция е Марио Грахльов от Сапарева баня.
На шесто място е Любомир Стойков от Кюстендил.
На седмо място е Ивайло Велинов, а на осмо място е Валентин Миладинов от Рила.

 

 

Бившият вътрешен министър Христо Терзийски е водач на листата на ГЕРБ-СДС (с №32 в бюлетината).
Втори е Даниел Александров
На трето място е Михаела Крумова
Четвърта е Мишел Виячева
На пето място е Борислав Миланов
Шеста е Десислава Александрова
На седма позиция е Нели Точева
На осмо място е Елка Лукарска- Ангелова

 

 

Водач на листата на БСП (с №33 в бюлетината) е областният лидер Бойко Клечков.
На второ място е Анита Пешева- Пенева, адвокат от Кюстендил, представител на коалиционния партньор АБВ.
На трето място е общинският лидер за Дупница Александър Анин.
На четвърто място е Йорданка Гацева, зам.-кмет на Бобов дол.
Пета е Десислава Разсолкова от Кюстендил.
На шесто място е Габриела Златанчева от Дупница.
На седма позиция е Йордан Тодоров, адвокат от Кюстендил.
На осмо място е д-р Елена Гюзелева.

Най-четено

Темите от "Дупница"

Етикети