Марек Юнион-Ивкони поведе с 2-0, но загуби в Добрич

16.01.2021

Марек Юнион-Ивкони загуби с 2:3 (24:26, 24:26, 25:21, 25:18, 15:11) от Добруджа като гост, след като допусна пълен обрат в мач от четвъртия кръг на Суперлигата по волейбол.
В първите две части в ключовите моменти гостите успяха да наложат волята си и да поведат с 2-0, печелейки и двата гейма с 26:24. Третата част тръгна под диктовката на Марек, но след средата на гейма добруджанци поеха инициативата, за да намалят изоставането си. В четвъртия гейм състезателите на Виктор Карагьозов отново успяха да натрупат сериозен точков актив, но след това се получи разколебаване и домакините догониха съперника. До края те имаха превес и без проблем затвориха, изравнявайки резултата. В тайбрека дупнишкият тим започна ударно, но позволи Добруджа да изравни и да направи обрат. Играчите на Мирослав Живков доминираха до края и се поздравиха с първи успех за новата година след 15:11.
Така Добруджа се изкачи на втората позиция в класирането с 8 точки (3 победи, 1 загуба), Марек Юнион-Ивкони е трети с 8 точки (2 успеха, 3 поражения).