Марек Юнион-Ивкони загуби от Динамо (Букурещ) в Милано

08.12.2020

Марек Юнион-Ивкони загуби от Динамо (Букурещ) с 0:3 (22, 19, 22) на 1/8-финал в третия по сила европейки клубен турнир за купата на Претендентите - Challenge Cup. Мачът се игра пред празните трибуни на зала „Алианц“ в италианския град Милано.

Румънците започнаха по-уверено срещата и в самото начало на първия гейм взеха преднина от 4 точки. В хода на играта Динамо успя да задържи аванса си и в крайна сметка спечели при 25:22 за 1-0. Във втората част „червените кучета“ наложиха волята си в края на гейма за 25:19 и 2-0. Третата част премина под диктовката на волейболистите на Динамо, които затвориха при 25:22.

Така на ¼-финал в турнира грандът от Букурещ ще играе срещу победителя от сбълъсъка между домакина Милано и словенския Калцит (Камник).