Достойно представяне за „гладиаторите” на Световното в Баку

DenNews.bg
27.07.2014
размер на текста:

Достойно представяне записаха представителите на СК Гладиатор на Първото световно първенство по таекуондо за кадети. С националния отбор на България от дупнишкия клуб участваха Ивона Цинцарска в категория до 37 кг и Луиза Захариева при 47-килограмовите.
В първата си среща на 1/16-финал Ивона победи Мелани Гарсия от Еквадор с 5:4 в златния рунд. На 1/8-финалната фаза обаче дупничанката отстъпи на Михаела Кубикова от Чехия с 5:8.
Луиза Захариева пък приключи Световното на 10-то място в крайното класиране. Луиза започна с победа, след като срази американката състезаваща се за Пуерто Рико Натали Луреда. След това обаче дупничанката загуби от представителка на Великобритания, която пък в последствие стигна до финал. По този начин Луиза Захариева се нареди на почетната 10-та позиция в класирането.
Надпреварата в Азербайджан бе изключително силна, като събра близо 600 таекуондисти от целия свят, а българската група наброяваше 4-ма треньори и 9 състезатели.
 

Най-четено

Темите от "Спорт"

Етикети