Марек с нова победа, Пачангата счупи крак

27.10.2014

Марек постигна нова победа в Младежката група, като на свой терен се наложи с 2:1 над дублиращия тим на Хасково. Така дупничани се изкачиха до 10-ото място в класирането, след като доскоро твърдо бяха последни. Мачът на стадион „Бончук” обаче бе помрачен от тежката контузия, която получи вратарят на Марек Пламен Младенов. Пачангата се сблъска с играч на Хасково още в началото на срещата, като се оказа, че в следствие на удара е със счупен крак. Това по всяка вероятност ще стопира напускането на третия вратар на дупничани Веселин Цветковски, тъй като титулярът Емил Михайлов ще остане без алтернатива.
Иначе Марек поведе на дубъла на Хасково с гол на щатния си реализатор Росен Йорданов, който бе точен в 63-ата минута с удар с глава. Много бързо след това обаче Найденов изравни за 1:1. Четвърт част преди изтичане на редовното време Емил Стоянов с далечен удар не остави шансове на стража на гостите и донесе успеха за Марек с 2:1.