
606 са регистрираните ражданията в двете болници в Дупница за 2013 година. От тях, 237 са с постоянен адрес в община Дупница, като 186 са от Дупница, а другите са от селата, показва статистиката. За 2012 г. общият брой раждания в Дупница са 694, от тях 282 с постоянен адрес в община Дупница (231 от от Дупница).
Родените извън родна Дупница бебчета са 80. Най-много са се появили на бял свят в Италия – 27, следвани от Испания и Великобритания – по 10, САЩ – 7. Деца, чиито родители са с постоянно местожителство в община Дупница са се родили и в Израел, Турция, Швеция, Канада, Франция, Германия. За 2012 година родените извън Дупница са 99.
От 237-те новородени 117 са момчета и 120 са момичета за цялата община. 92 момчета са само за Дупница и 94 са момичета само за Дупница. Общо 4 двойки близнаци са се родили по 2 за всяка болница.
Най-атрактивните мъжки имена са – Бернардо, Лоренцо, Нейтън, Ахилеас, Ейдън, Стивън, а най-атрактивните женски са Лорейн и Елинор. Най-често използвантото име за момчета е Теодор, а за момичета – Никол.
Последното бебе родено с постоянен адрес в Дупница е в общинската болница. То се е появило на бял свят на 31 декември в 11,32 часа и носи името Радина. Мерките й са 3,05 кг на 50 см. Това е и последното родено бебе в общинската болница.
В другата болница – последното бебе е родено на 30.12 в 17.40 часа. Казва се Мартин – 3,34 кг на 51 см и е с постоянен адрес в Слокощица. Първото бебе на територията на града е родено в 06.50 часа на 1 януари. Казва се Васил, с постоянен адрес Благоевград. Той тежи 3,1 кг и е висок 52 см.


Стани фен на Facebook страницата на DenNews.bg

.jpg)



