Гросмайстор Кирил Георгиев стана шампион в Дупница

13.10.2013

Гросмайстор Кирил Георгиев стана първенец на Държавното индивидуално първенство по ускорен шахмат и блиц, провело се в Дупница. Петричкият шахматист спечели 6,0 точки след седем изиграни партии по швейцарската система и заслужи титлата.
На второ място в крайното класиране е Сашо Николов (5,5 т.), а трети - Петър Дренчев със същия актив, но с по-лоши допълнителни показатели.
При жените шампион стана Елица Раева, която събра 5,0 точки. В общото класиране Раева зае шестото място.

В състезанието участваха 53-ма шахматисти и бе организирано от Българската федерация по шахмат, дупнишкия клуб Капабланка и община Дупница.
За първото си място ГМ Кирил Георгиев получи парична награда от 250 лв, купа и златен медал. Вицешампионът Сашо Николов заслужи 180 лв, а третият Петър Дренчев – 120 лв.
Победителката при жените Елица Раева прибра 80 лв за шампионската си титла.