Републиканското по волейбол за юноши започва в Дупница

10.05.2012

Републиканското първенство по волейбол за юноши старша възраст започва днес, като ще се проведе в залите в Дупница и Перник. По регламент във финалите ще участват 10 отбора, разделени в две групи по пет. Първите два тима от всяка група се класират за финалната четворка, която ще бъде в Дупница на 15 и 16 май, уточнява bgvolleyball.com.
Битките на волейболното поле се очертават като изключително интересни, след като няма изявен фаворит в първенството. Докозателство за това е факта, че шампионът от миналата година Славия се класира за финалите едва след допълнителна квалификация, заедно с ЦСКА, а сребърният медалист Пирин Балканстрой завърши едва четвърти в Първа група на редовния сезон. От това може да се възползва дупнишкият Марек Юнион-Ивкони, който е претендент за първото място, а амбиции имат и Левски Волей и Черно море БАСК.
Предварителна група А, мачовете от която ще се играят в Перник, включва тимовете на Миньор (Пк), Левски Волей, Виктория Волей, Черно море БАСК и Славия.
В Група Б (в Дупница) са отборите на Марек Юнион-Ивкони, Пирин Балканстрой, Локомотив (Пд), Нефтохимик 2010 и ЦСКА.