Марек взе само точка от дербито с Велбъжд

04.04.2012

Двата тима сътвориха интересен мач на стадион "Осогово". Снимка: DenNews.bg

Велбъжд и Марек спретнаха боево реми 2:2 в дербито на Югозападната „В” група. Дупничани изиграха най-добрия си мач от началото на пролетния полусезон и въпреки че на два пъти изоставаха в резултата, трябва да съжаляват, че не спечелиха победата.
Срещата на стадион „Осогово” в Кюстендил започна доста нервно и още в 4-ата минута играчи на двата отбора се сдърпаха до тъчлинията. Домакините обаче имаха игрово предимство в началото и заслужено откриха резултата. В 7-ата минута Велизар Мирчев вкара хубав гол след майсторско изпълнение от въздуха за 1:0. Голът обаче даде импулс на гостите от Дупница, които взеха инициативата и постепенно свиха обръча около вратата на Велбъжд. Така се стигна до 38-ата минута, когато младокът Владимир Христов отбеляза гол красавец. Христов стреля от около 30 метра, топката се удари в горната греда и се заби в мрежата на Кирилов за 1:1. От тук играта се разпокъса, за да се стигне до продължението на първото полувреме, когато Велбъжд не без помощта и на късмета поведе в резултата. Тогава топката достигна до Бисер Методиев, който стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крак на защитник на Марек, след това и в гредата и направи безпомощен Дани Белчев за 2:1.
Със самото начало на втората част Марек тръгна да изравнява и създаде няколко опасности, а кюстендилци отговориха с добра контраатака на Вълов. Натискът на дупничани доведе до серия от корнери в тяхна полза, като всеки един от тях бе потенциален гол. В 58-ата минута след поредният ъглов удар Асен Васев качи топката на главата на Джайеоба и нигериецът направи 2:2 с 5-ия си гол за Марек. От тук играта се изнерви, а грубите влизания зачестиха. Това доведе до избухване на вратаря на гостите Даниел Белчев, който тръгна да се разправя със съдията почти на центъра на терена. Пред Марек пък се откри златен шанс да вземе победата 3 минути преди края. Тогава Джайеоба изскочи сам срещу вратаря на Велбъжд, подаде към резервата Артъков, който вместо да прати топката в опразнената мрежа, нацели стража на домакините. Кюстендилци пък скочиха на помощник съдията, като поискаха засада, но такава правилно не бе маркирана. Резултатът се запази до края и двата отбора поделиха по точка.