Барселона отстрани Милан не без помощта и на съдията

04.04.2012

Барселона отстрани Милан на четвъртфинал и продължава защитата на титлата си в Шампионската лига. Каталунците победиха в реванша с 3:1 и след нулево равенство в първия мач се класират напред. Успехът на „Ноу Камп” обаче дойде след доста спорно отсъждане при втория гол на домакините.
Иначе двубоят започна с натиск на Барса, като още във 2-ата минута Иниеста стреля, но шутът му бе неточен. Малко след това Меси направи страхотен пробив и стреля, но Абиати бе на мястото си. Все пак каталунците поведоха в 10-ата минута. Тогава Меси нахлу в наказателното поле след грешка на Мексес, бе съборен от Лука Антонини и това бе дузпа за Барселона. Лео Меси бе точен от бялата точка за 1:0. В 25-ата минута отново аржентинецът пробва късмета си, но вратарят спаси. Милан дочака своя шанс в 32-ата минута, когато Ибрахимович изведе Ночерино, който пусна топката покрой Валдес за 1:1. Испанците отговориха в 36-ата минута, когато Шави стреля отдалеч, но топката се отби в защитник и излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Алесандро Неста задържа Серхио Бускетс в пеналта, Пуйол пък избута италианския защитник, а решението на рефера бе втора дузпа за Барселона. „Росонерите” оспорваха това отсъждане, но протестите им не дадоха резултат и Меси изведе домакините с нов точен удар от дузпа за 2:1.
В началото на втората част и Милан поиска дузпа, след като Ибрахимович бе изблъскан от Масчерано, но съдията Бьорн Куйперс прецени, че няма основание за наказателен удар. В 53-ата минута пък Барса реши всичко, след като Меси опита удар, който се отби от защитник и стигна до Андрес Иниеста, за който не бе трудно да покачи на 3:1. До края на мача Милан опита да отговори, но атаките им приключваха далеч от противниковата врата. Така срещата завърши без повече голове и Барса триумфира като краен победител в сблъсъка. На полуфинала каталунците ще се изправят срещу победителя от двойката Челси - Бенфика.