Милан и Барса отложиха развръзката за „Ноу Камп”

29.03.2012

Милан и Барселона направиха бойко реми 0:0 в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига и ще трябва да решат нещата на реванша на стадион „Ноу Камп”. „Росонерите“ издържаха на темпото на каталунците, а и също създадоха няколко добри положения за гол.
Мачът започна доста интересно, като Робиньо имаше шанс да открие за Милан, а Дани Алвеш за Барселона, но и двамата не бяха точни. В 16-ата минута пък гостите поискаха дузпа, след като вратарят Абиати се хвърли в краката на Алексис Санчес, но арбитърът прецени, че няма нарушение. Малко след това Меси вкара топката в мрежата на Милан, но попадението правилно бе отменено, заради засада. На отсрещната страна на Валдес се наложи да спасява удар на изскочилия сам срещу него Златан Ибрахимович. Като цяло през първото полувреме обаче Барса диктуваше нещата на терена.
През второто полувреме головите ситуации намаляха, тъй като Лео Меси бе добре пазен от защитата на италианците, водена от Алесандро Неста. Урби Емануелсон пък не успя да оползотвори една от редките грешки на каталунската отбрана, когато открадна една топка, но пропиля шанса си. В 75-ата минута Карлес Пуйол стреля с глава, но и той не можа да отбележи. Дойде ред и на младокът Тейо да се пробва да порази вратата на „росонерите”, но отново Абиати бе на мястото си. Две минути преди края Барселона не успя да оползотвори най-изгодното си положение, след като първо Меси, а след това Тейо бяха спряни от Кристиян Абиати, а Антонини изчисти от голлинията.
Отборът на Байерн Мюнхен пък взе доста добра преднина пред Марсилия, след като победи французите на техния стадион с 2:0. Точни за баварския гранд бяха Марио Гомес и Ариен Робен. Реваншите са на 3 април.