Марек Юнион-Ивкони поведе на Монтана, Гьоргиев се контузи

28.03.2012

Снимка: DenNews.bg

Марек Юнион-Ивкони надигра и победи категорично с 3:0 (25:16, 25:18, 25:21) у дома отбора на Монтана в първи четвъртфинал от плейофната серия. С този успех дупничани поведоха с 1-0 победи, а и донякъде се реваншираха пред феновете си за ранното отпадане от турнира за Купата от същия съперник. Треньорът на Марек Найден Найденов бе заложил в стартовия състав на младия Михаел Манджуков, който игра за сметка на неубедителния напоследък Георги Елчинов. Като либеро пък започна Станислав Величков, тъй като титулярът Мартин Божилов е с контузия. Нова травма при дупничани пък изправи на нокти треньора Найденов, след като в началото на 3-ия гейм разпределителят Гьорги Гьоргиев трябваше да напусне полето. Македонецът получи контузия в глезена и е под въпрос за реванша на 30 март в Монтана.
Иначе Марек Юнион-Ивкони взе контрола над срещата от началото, като в първата част поведе с комфортното 10:4. Дупничани постепенно увеличиха аванса си и в крайна сметка затвориха гейма на 16 за 1:0. Втората част протече по идентичен начин, като Марек водеше с 8:5 и 16:10 за да се стигне до крайното 25:18. В началото на третия гейм дойде контузията на Гьорги Гьоргиев и играта на домакините се разстрои. Все пак Марек Юнион-Ивкони водеше при първата техническа пауза с 8:5. Две грешки при посрещане на капитана Златан Йорданов обаче доведоха нещата до 9:9, но Марек с помощта и на публиката поведе с 3 точки при 16:13. До края дупничани задържаха аванса си и приключиха мача с 25:21.