Опряха пистолет в гърдите на аржентински футболист на финал в Бразилия

dennews.bg
13.12.2012

Снимка: Reuters

Бразилският Сао Пауло спечели тазгодишното издание на турнира Копа Судамерикана по изключително скандален начин. Играчите на съперника на финала – аржентинският Тигре отказаха да излязат на терена след почивката, тъй като са били заплашвани с огнестрелно оръжие от охранителите на стадиона. Преди това пък двата отбора си спретнаха масово сбиване на игрището, което допълнително нажежи страстите, отбелязва Гонг.
"Те извадиха два пистолета срещу нас, останалото време от този мач няма да се играе", бяха първите думи на шокирания треньор на Тигре Раул Горосито. "Нападнаха ни от засада, един от въпросните типове сложи пистолета си на гърдите на вратаря ни Дамиян Албин. Охраната на домакините и полицаите също ни нападнаха, вероятно групата на нападателите беше около 20 човека", обясни още Горосито.
Аржентинските футболисти, както и хора от щаба на Тигре са били бити от въпросните лица в тунелите на легендарния стадион "Морумби".
Напрежението ескалира далеч преди самият мач да започне. Организаторите опитаха да ограничат загрявката на тима на Тигре, а при излизането си на терена аржентинските играчи започнаха да ритат рекламните пана край страничните линии. По пътя от хотела до стадиона пък автобусът на гостуващия отбор непрестанно е бил атакуван с камъни.
Иначе цели 65 хиляди зрители бяха дошли на трибуните, но хаосът беше пълен и при продажбата на билетите, и при влизането на публиката.
Преди прекратяването на срещата Тигре губеше с 0:2 от Сао Пауло. Головете в рамките на 5 минути вкараха Лукас и Освалдо.