Ман Юнайтед с обрат от 0:2, Барса бие щастливо в последната секунда

24.10.2012

Манчестър Юнайтед направи страхотен обрат от 0:2 до 3:2 срещу Спортинг Брага в мач от Група "Н" на Шампионската лига. Гостите от Португалия изненадващо дръпнаха с два гола преднина още в началните минути и дори се виждаха победители на "Олд Трафорд". Попаденията за Брага реализира Алан във 2-ата и 20-ата минута на срещата за шокиращия резултат 0:2. Юнайтед обаче имаше шанса бързо да върне един гол, като в 25-ата минута Хавиер Ернандес намали с удар с глава на 1:2. През второто полувреме „червените дяволи” обдасиха вратата на Брага и успяха да стигнат до пълния обрат. В 62-ата минута Джони Евънс промуше топката в португалската врата и изравни – 2:2. 15 минути преди края пък Чичарито отбеляза втория си гол в мача и дари победата на Манчестър Юнайтед – 3:2.
Друг от фаворитите за трона в Шампионската лига - отборът на Барселона пък постигна не по-малко драматична победа снощи. Каталунският тим надделя над Селтик много трудно с 2:1. Шотландците изненадаха всички със смислената си игра, но секунди ги разделиха от заслужена точка. Хавиер Масчерано си вкара автогол през първото полувреме за 0:1, а Иниеста изравни секунди преди почивката. Победното попадение дойде в 94-ата минута, като щастието да го отбележи имаше левият защитник на Барса Жорди Алба.