Барса грабна Суперкупата след спектакъл на „Ноу Камп”

18.08.2011

Барса вдигна трофея за десети път в историята си. Снимка: Reuters

Барселона победи Реал М с 3:2 в мач реванш за Суперкупата на Испания и спечели трофея за десети път в историята си. Първият сблъсък в Мадрид завърши наравно - 2:2, а 93 хиляди зрители напълниха „Ноу Камп” за реванша, който бе не по-малко интересен и зрелищен от първата среща на „Бернабеу”, отбелязва gong.bg.
Каталунците откриха резултата още в 15-ата минута, след като Андрес Иниеста получи удобен пас от Лионел Меси. Само 5 минути по-късно обаче Кристиано Роналдо върна „белите” в играта, след като реализира за 1:1, изведен от Карим Бензема. Секунди преди почивката Барса отново излезе напред в резултата, като гола вкара Лео Меси. Аржентинецът бе точен след хубаво подаване от защитника Жерар Пике – 2:1.
През второто полувреме на мадридчани не им остана нищо друго, освен да се хвърлят за втори гол. Гостите увеличиха значително оборотите и 9 минути преди края се стигна до 2:2 с попадение на Бензема. Така мачът отиваше към продължения, но в 88-ата минута, дебютиращият за Барса бивш играч на Арсенал Сеск Фабрегас започна атаката, след която Адриано намери неудържимия Лео Меси и аржентинецът заби победния гол – 3:2.
В даденото от съдията допълнително време страстите се нажежиха до червено и за грубо нарушение бе изгонен Марсело от Реал. Последваха сблъсъци между футболистите на двата отбора, а реферът реши нещата с нови 2 червени картона. Под душовете поеха Давид Вия от домакините и Месут Йозил от гостите. В крайна сметка Барселона удържа победата и с общ резултат 5:2 спечели десетата си Суперкупа.
Малко преди и след последния съдийски сигнал отново грозните сцени взеха връх, като в тях се намесиха и треньорските щабове. Наставникът на Реал М Жозе Моуриньо отново се прояви, като дори си позволи да посегне на един от помощник треньорите на Барселона в мелето.