Цецо Соколов резерва при шокираща загуба на Тренто

15.12.2011

Първа загуба във волейболната Шампионска лига записа първенецът на Италия Тренто. Играчите на Радостин Стойчев отстъпиха изненадващо у дома с 3:2 (25:23, 25:17, 23:25, 24:26, 19:17) от полския ЗАКСА. Мачът бе наистина драматичен и продължи 2 часа и 10 минути. Продуктът на школата на дупнишкия Марек Юнион-Ивкони Цветан Соколов игра твърде малко за италианците. Роденият в Ресилово 207-сантиметров волейболист бе сред резервите и се появи на полето само във втория гейм, като отбеляза точка от единственото разиграване, минало през него. За сметка на това суперзвездата Матей Казийски стана топреализатор за Тренто със своите 21 точки, но и това не се оказа достатъчно за успех. Първенецът на Италия загуби първите две части и трябваше да хвърли всичко за да обърне мача. Волейболистите на Радо Стойчев изравниха с кански мъки за 2:2 гейма, но в тайбрека отстъпиха драматично със 17:19.
Най-резултатен играч в двубоя с внушителните 32 точки бе новото попълнение на ЗАКСА Антони Рузие, а с шест аса за победата на поляците се отчете и украинският национал Юрий Гладир, отбелязва bgvolleyball.com.
С успеха си ЗАКСА излезе начело в Група С, без допусната загуба. Поляците имат актив от 8 точки от 3 мача, а с точка по-малко втори е Тренто.