Премиерът Бойко Борисов обеща помощ на Марек

10.10.2011

Снимка: 24 часа

Премиерът Бойко Борисов е на път да спаси Марек. Както е известно отборът се намира в голяма финансова криза и имаше вероятност да преустанови участието си в Югозападната „В” група. На мача на ветераните между дупнишкия тим и отбора на Борисов – Витоша (Бистрица), министър-председателят е обещал да намери начин да помогне на Марек. Бойко Борисов дори игра в срещата, която завърши с победа с 2:1 за бистричани. Попадението за Марек отбеляза Иво Паргов в 90-ата минута. По желание на премиера пък реванша е преместен за 19 октомври, за да може той да играе в Дупница. „Премиера Борисов игра в мача на ветераните, а ние имахме и възможност да говорим с него. Той е добре запознат с историята и успехите на Марек, както и с моментната ситуация в клуба и обеща да вземе мерки за да излезем от тази криза”, заяви Иво Паргов. Финансова помощ на Марек е оказал и бизнесмена Александър Кашукеев, който не за първи път помага на отбора от родния си град.

Александър Кашукеев (вдясно) получи званието "Почетен гражданин" на последната сесия на ОбС.

Иначе тимът продължава с добрите си игри в първенството и след победата с 2:1 при гостуването на Витоша в Долна Диканя се изкачи на 2-о място в класирането. Мачът се игра на изключително лош терен, но въпреки това дупничани владееха играта и логично записаха поредната си победа. Головете за Марек отбелязаха Росен Йорданов преди почивката и Борислав Кралев през второто полувреме. „Представихме се повече от добре, като се имат предвид ужасните условия, при които се проведе мача. Играхме на някаква ливада, жалко подобие на футболен терен. Въпреки това момчетата продължават да дават всичко от себе си, за което съм им благодарен”, заяви старши треньорът на Марек Иво Паргов.