
Израелските военновъздушни сили нанесоха още една вълна от удари в Западен Иран и Техеран, насочени срещу ракетни обекти и противовъздушна отбрана.
Това разкриха военните, цитирани от "Джерусалем пост".
Според военните в ударите са участвали около 20 изтребителя на Израелските военновъздушни сили, които са хвърлили над 30 броя боеприпаси по няколко цели.
Като част от вълната от удари, изтребителите са поразили инфраструктура, използвана за съхранение и изстрелване на балистични ракети срещу Израел, както и сателити и радарни обекти в Керманшах и Хамедан, "използвани за събиране на разузнавателна информация от въздуха".
Освен това е бомбардирана система за противовъздушна отбрана в "сърцето на Техеран", добавят военните.
ЦАХАЛ заявява, че ударите са част от усилията за "намаляване на военния капацитет на иранския режим".
Върховният лидер на Иран аятолах Али Хаменей подчерта в X, че "наказанието" на Израел ще продължи.
Това е първото изявление на Хаменей, след като САЩ бомбардираха три ирански ядрени обекта през уикенда.
"Наказанието продължава. Ционисткият враг направи сериозна грешка, извърши голямо престъпление. Той трябва да бъде наказан и е наказан", написа Хаменей.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп отново похвали американските удари срещу ядрените съоръжения на Иран, че са нанесли "монументални" щети.
"Монументални щети бяха нанесени на всички ядрени обекти в Иран, както показват сателитните снимки. Заличаване е точният термин!"
Това написа Тръмп в социалната мрежа "Истина".


Стани фен на Facebook страницата на DenNews.bg




