
В отговор на журналистически въпроси за това какви са възможностите за предоставяне на Великденски добавки за пенсионерите, финансовият министър анонсира, че такива ще има. По думите й лидерът на ГЕРБ, Бойко Борисов, винаги е държал българските пенсионери да могат да получават добавки за Великден, за Коледа. „Когато ГЕРБ е управлявала, това винаги се е случвало“, категорична беше Теменужка Петкова. Затова в Министерството на финансите е направен анализ на държавния бюджет за 2025 г. за възможностите да бъдат осигурени Великденски добавки. „Проведохме разговори с Бойко Борисов, с премиера Росен Желязков, с нашите коалиционни партньори и взехме решение, че ще бъдат предоставени Великденски добавки на 687 000 души. Това са пенсионерите, които получават най-ниската пенсия, тази до линията на бедност от 638 лева. Добавката ще бъде в размер на 50 лева. Общата стойност на необходимите средства е 34,4 млн. лв. Още другата седмица, в сряда, правителството ще внесе такова решение и то ще бъде гласувано“, обясни финансовият министър.


Стани фен на Facebook страницата на DenNews.bg




