Марек удари Марица с гол на Пантата

30.08.2021

Марек изкова втората си победа в първенството на Втора лига надделявайки с 1:0 над гостите от Марица. Пред около 800 души на ст. „Бончук“, между които и бившият национал Благой Георгиев, дупничани взеха ценния успех.
В 20-ата минута на мача гостите поискаха дузпа, след като Мариан Тонев падна в наказателното поле, но съдията прецени, че съприкосновение не е имало. 6 минути по-късно и домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка в пенала след силен шут на Илиев, но отново нямаше съдийски сигнал. Голът падна в 43-ата минута, когато Димитър Панталеев получи пас отдясно и технично чукна топката в далечния ъгъл за 1:0. През втората част Марица потърси изравняването и удар на Вешев облиза гредата зад Пламен Младенов. На няколко пъти пловдивчани стигнаха до големи разбърквания пред вратата на Марек, но така и не се намери кой да прати топката зад голлинията. В 88-ата минута пък страхотен шут на влезлият като резерва за домакините Даниел Васев нацели горната греда зад Илия Николов. Така Марек удържа до края и се поздрави с важна победа във втория ешелон.
В класирането дупничани вече са на 11-то място с актив от 10 точки.
Марек: Младенов, Гьонов (46-Калайджийски), Арсов, Каймакански, Любенов (71-Ангелов), Е. Илиев (71-Димитров), Близнаков, Атанасов (80-Васев), Иванов, Панталеев (60-Йорданов), Тунтев