Юношите на Марек Юнион-Ивкони с 3 победи, продължават към финалите

06.07.2020

Снимка: ВК Марек Юнион-Ивкони

Марек Юнион-Ивкони, Миньор (Пк) и ЦСКА продължават борбата за участие на държавните финали по волейбол на България за юноши под 20 години, след като станаха победители в трите квалификационни турнира в Стара Загора, Перник и Дупница.

В Стара Загора ЦСКА триумфира в група „G“, след като записа две триточкови победи – над домакините от Берое и над Монтана. В група „С“ в Перник, домакините от Миньор загубиха само един гейм в трите изиграни срещи. Срещу Етрополе перничани бяха безапелационни и записаха чист успех с 3:0. В неделния ден домакините не се затрудниха в първите две части срещу Локомотив, но в третата играта бе доста оспорвана. Развоят бе решен в четвъртия гейм - 3:1 за Миньор. В група “I” в Дупница ситуацията бе сходна. Домакинът Марек Юнион-Ивкони набра инерция от първата среща с Тетевен Волей, приключила 3:0 гейма в полза на дупничани. Победният им ход продължи и в мача с Волейболна академия "Стойчев-Казийски", завършил идентично. В последния си мач вчера, дупничани надиграха Добруджа с 3:1 гейма и си гарантираха място в заключителния турнир.

За финалите до момента са се класирали и отборите на Пирин (Рз), Славия, Левски, Черно море, Хебър и Дея Спорт (Бс).